Artykuł sponsorowany

Jak zabezpieczyć auto na parkingu lotniskowym w czasie zimy?

Jak zabezpieczyć auto na parkingu lotniskowym w czasie zimy?

Zabezpieczenie samochodu na parkingu lotniskowym podczas zimy może być wyzwaniem dla wielu podróżnych. Niska temperatura, opady śniegu i lód mogą spowodować szereg problemów, takich jak zamarznięte zamki czy zarysowane szyby. Warto więc poznać kilka wskazówek, które pomogą zadbać o nasze auto podczas nieobecności i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie z podróży.

Zabezpieczanie szyb i zamków

Podczas zimy jednym z najważniejszych elementów do zabezpieczenia są szyby oraz zamki w drzwiach samochodu. W przypadku szyb warto zainwestować w specjalne osłony przeciwśniegowe, które ochronią przed opadami śniegu i lodem. Dzięki temu unikniemy konieczności długotrwałego odśnieżania i odszraniania szyb po powrocie z podróży. Zamki natomiast warto nasmarować specjalnym preparatem, który zapobiegnie ich zamarzaniu. Dzięki temu unikniemy problemów z otwieraniem drzwi samochodu po długiej nieobecności.

Odpowiednie opony i ciśnienie

Warto również zadbać o odpowiednie opony oraz ciśnienie w nich przed pozostawieniem samochodu na parkingu lotniskowym. Opony zimowe są niezbędne podczas mroźnych dni, gdyż zapewniają lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Przed wyjazdem warto sprawdzić ciśnienie w oponach i ewentualnie je skorygować, aby uniknąć problemów związanych z niskim ciśnieniem czy przebiciem opony podczas nieobecności.

Zabezpieczanie akumulatora i układu elektrycznego

Akumulator samochodowy jest kolejnym elementem, który warto sprawdzić przed pozostawieniem auta na parkingu przy lotnisku w Warszawie. Niska temperatura może wpłynąć na jego wydajność, a nawet spowodować całkowite rozładowanie. Warto więc upewnić się, że akumulator jest w dobrym stanie oraz naładowany przed wyjazdem. Dodatkowo warto sprawdzić stan układu elektrycznego samochodu, aby uniknąć problemów związanych z awarią świateł czy innych elementów elektrycznych podczas nieobecności.

Zabezpieczenie wnętrza samochodu

Ostatnim, ale równie ważnym elementem jest zabezpieczenie wnętrza samochodu przed wilgocią i niską temperaturą. Warto zdjąć z foteli wszelkie mokre ubrania czy buty, które mogą przyczynić się do powstania wilgoci wewnątrz pojazdu. Dodatkowo warto zainwestować w specjalne maty grzewcze, które utrzymają ciepło wewnątrz samochodu podczas nieobecności. Dzięki temu unikniemy problemów związanych z zamarzniętym wnętrzem pojazdu oraz ewentualnymi uszkodzeniami elementów elektronicznych.