XI Zlot Plejad Subaru - Wisła 2014

Na Plejadach bawiliśmy się już po raz piąty. Połknęliśmy plejadowego bakcyla, więc co roku nie możemy doczekać się tej wspaniale zorganizowanej imprezy. Z niecierpliwością oczekujemy również informacji w którym zakątku Polski odbędzie się zlot. W tym roku padło na tereny górskie. Byliśmy gośćmi rodzinnego miasta Adama Małysza – Wisły.

X Zlot Plejad Subaru 2013

Jubileuszowy X Zlot posiadaczy i miłośników marki Subaru odbył się w tym roku na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej z bazą w Podlesicach.

Na plejady zjechało blisko 200 samochodów marki Subaru z ponad 500 uczestnikami (wiele załóg na trasie turystycznej to rodzice z dziećmi).

Za tych co na drogach zostali

Są takie miejsca, które wywołują nasze wspomnienia o tych, którzy odeszli, którzy na zawsze na drogach zostali. Czasem są to małe, przydrożne krzyże przykryte kaskiem. Czasem to miejsce, w którym straciliśmy przyjaciół. Mijając je wracają z naszej pamięci obrazy, chwile wspólnie spędzone i ten niewyobrażalny smutek i żal, który pozostaje po stracie kogoś bliskiego, nawet, gdy nasza znajomość sprowadzała się do kilku rozmów w knajpie, na zlocie, czy choćby kilku zdań na stacji, podczas tankowania motocykli.

Felki po raz szesnasty

A miało już ich nie być! Miały odejść jak wiele innych imprez tego typu (nawet większym zdarzało się) w niebyt po kilku, czy kilkunastu edycjach. Ojciec Dyrektor i Założyciel w zeszłym roku, w piętnastą edycję definitywnie chciał wyrzucić Rajd Felkowski na śmietnik historii turystyki motocyklowej i motocyklizmu w ogóle. Ale osierocone towarzystwo zbiło się w małą gromadkę radząc co zrobić, by przetrwać i wymyśliło: robimy Rajd, bez Felka, ale z jego duchem przewodnim. Wkrótce zawiązała się Zastępcza Samozwańcza Rada Rajdu (ZSRR), która szczęśliwie doprowadziła do XVI edycji Rajdu Felkowskiego anno domini 2012 w Stoczku Łukowskim. 

IX Zlot Plejad 2012

Zlot Plejad to wydarzenie niezwykłe w środowisku posiadaczy i fanów marki Subaru, czekają na nie już od...... zakończenia poprzednich plejad...