niedziela, 28 lipiec 2013 15:49

Premiera nowej opony zimowej - Dębica Frigo HP

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Oponiarska Dębica S.A. rozszerza swoje portfolio produktowe i wprowadza na rynek pierwszą w historii marki oponę zimową przeznaczoną do samochodów o wysokich osiągach – Dębica Frigo HP (High Performance).

 

Ponieważ polski rynek samochodowy zmienia się cały czas więc Dębica chcąc się dostosować do zmieniających się trendów – czyli wzrostowi ilości samochodów z mocniejszymi silnikami i o wyższych osiągach proponuję od września br. oponę zimową Frigo HP dostępną w 4 rozmiarach o średnicy 15 i 16 cali.

Prezes Dębica S.A. – Pan Jacek Pryczek przedstawiający nową oponę

 

Zastosowano kierunkowy profil bieżnika i rowki tworzące literę V, skutecznie rozpraszają wodę i błoto pośniegowe, a szerokie rowki obwodowe z powodzeniem odprowadzają wodę spod czoła opony. Dzięki nowoczesnej konstrukcji zwiększono odporność opony na aquaplaning, czyli poślizg na cienkiej warstwie wody, także na slushplaning, czyli ślizganie się na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym. Płaski kontur bieżnika zapewnia wysokie przebiegi i równomierną pracę na całej szerokości opony.

 

Dębica Frigo HP wykonana jest z mieszanki gumowej na bazie krzemionki, która zapewnia oponie bardzo dobrą przyczepność w trudnych, zimowych warunkach. Opona pozostaje elastyczna, gdy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

Galeria:

{gallery}k2/prezentacje/premiery/debica_frigo{/gallery}

 

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter i Dębica S.A.

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 sierpień 2013 14:14